Türk kültüründe ev temizliği hem dinen hem de ahlaki değerler açısından çokça önemlidir. Öyle ki klişeleşmiş temizlik günleri sadece Türk kültürüne aittir. Bayram temizliği, bahar temizliği,altın günü temizliği gibi özel gün temizlikleri adeta bir temizlik törenine dönüşmüştür. Yurtdışında bir çok aile ev içinde günlük ayakkabılarıyla gezerken, bizler halılarımızın temizliğine yatak çarşaflarımızınkine dikkat ettiğimiz kadar özen gösteriririz.

Halı kullanımı ülkeler arasında en çok Türkiye’de yaygındır. Bir çok ülke evlerinde halı kullanmıyor bile. Evi silmek belki halıyı silmekten daha kolay ama asla daha hijyenik değil. Halı kullanmak bir lükstür, halı temizliktir, halı aynı zamanda bir modadır. Shagyy halı, el dokuması halı, yün halı, ipek halı, nepal halı, makina halısı, çin halısı gibi tüm çeşitlerin özel ilgiye ihtiyaç duyduğunu biliyor ve her birinin temizliğinde ayrı bir sistem kullanıyoruz.

Sema Halı Yıkama ailesi olarak, sizlerin ev temizliğine ve halılarınızın temizliğine ne kadar özen gösterdiğinizi gayet iyi biliyoruz. Sizlerin göstermiş olduğu özene , bizler teknolojinin de yardımıyla ulaşıyoruz. Evde, bahçede elle yakınan halılarıların belki görünüşü temiz olsa da, tamamen dipten temizlenmesi mümkün olamıyor. Elle yıkanan halıların sıkılması mümkün olmadığı için renlerinin akması ve birbirine karışması da çok önemli bir risk oluşturuyor. Açık havada asılarak kurutulan halılarda geç kuruma sebebiyle nemli ortamlarda üreyen bakteriler çoğalmak için gerekli ortamı bulmuş oluyor. Halının yıkandıktan sonra, temiz ve sağlık açısından en önemlisi allerjik açıdan hijyenik olabilmesi için, çok iyi fırçalanması, uygun deterjanla yıkanması, renklerini korumak amacıyla durulamadan hemen sonra mutlaka sıkılması ve özel sıcak kurutma odalarında kurutulması gerekemektedir.

Ayrıca halılarınız Türkiye’nin en kaliteli halı yıkama şampuanı olan ERA 111'i kullanıyor, halı sıkma makinasında halılarınızın renklerini koruyor, sıcak kurutma odalarında en hızlı şekilde kurutuyoruz.